Landslagstrupper 2021-22

kursiv stil = ingen info än, Fet stil = bekräftad, (inom parentes) = ny eller var tidigare i

Aktiva:

A-landslag damer (A) – 8 (-1) A-landslag herrar (A) – 6 (+1)
Ebba Andersson, Piteå elit SK
Maja Dahlqvist, Falun-Borlänge
Johanna Hagström, Ulricehamns IF (TB)
Charlotte Kalla, Piteå elit SK
Frida Karlsson, Sollefteå skidor IF
Emma Ribom, Piteå elit SK
Jonna Sundling, Piteå elit SK
Linn Svahn, Östersunds SK
Jens Burman, Åsarna IK
Marcus Grate, IFK Umeå (TB)
Calle Halfvarsson, Sågmyra SK
Johan Häggström, Piteå elit SK
William Poromaa, Åsarna IK (TB)

Oskar Svensson, Falun-Borlänge SK
Team Bauhaus damer (TB)  – 4 (-1) Team Bauhaus herrar (TB) – 4 (+1)
Moa Lundgren, IFK Umeå (A)
Lovisa Modig, SK Bore (ny)

Moa Olsson, Falun-Borlänge SK
Elina Rönnlund, IFK Umeå
Fredrik Andersson, Piteå elit SK
Anton Persson, SK Bore (SS)

Björn Sandström, Piteå elit SK (SS)
Karl-Johan Westberg, Borås SK (SS)
Team Svenska Spel damer (SS) – 7 Team Svenska Spel herrar (SS) – 15
Sofia Henriksson, Piteå Elit SK
Moa M Kristiansen, Falun/Borlänge
Louise Lindström, Falun/Borlänge SK
Maria Nordström, Borås SK
Alicia Persson, Stockviks SF
? Evelina Settlin, Hudiksvalls IF (TB) ?

Lisa Vinsa, Piteå Elit SK
Rebecca Öhrn, IFK Umeå
Gustav Aflodal, Offerdals SK
Gustav Berglund, IFK Mora SK
Viktor Brännmark, Piteå Elit SK
Filip Danielsson, SK Bore Torsby
Johan Ekberg, Nacka Värmdö SK
Jonas Eriksson, IFK Mora SK
Johan Herbert, IFK Mora SK
Hugo Jacobsson, Falun/Borlänge
Leo Johansson, Falun/Borlänge SK
Olof Jonsson, Trillevallen SK
Eric Rosjö, IFK Mora SK
Marcus Ruus, Åsarna IK
Svenska Spel Junior damer (J) – 4 Svenska Spel Junior herrar (J) – 4
Tilde Bångman, Offerdals SK
Märta Rosenberg, Duveds IF
Lisa Ingesson, Strömnäs GIF
Moa Hansson, Landsbro IF SK
Emil Danielsson, Högbo GIF
George Ersson, IF Strategen
Truls Gisselman, Rehns BK
Edvin Anger, Åsarna IK

Landslagsledning:

Förbundsdirektör
Längdchef
Landslagschef
Vallachef
Stjärnvallare
Tränare Landslag
Tränare Landslag
Tränare Landslag
Tränare Landslag
Tränare Svenska Spel Östersund
Tränare Svenska Spel Östersund
Tränare Svenska Spel Umeå + Juniorer
Tränare Svenska Spel Falun
Ola Strömberg
Daniel Fåhraeus
Anders Byström
Petter Myhlback
Perry Olsson
Anders Högberg
Lars Ljung
Stefan Thomson
Magnus Ingesson
Ida Ingemarsdotter
Martina Höök
Andreas Domeij
Mattias Nilsson

Tidigare med eller förändrad roll:

Dyvik, Anna (TB) – slutar i landslaget och satsar mot OS i egen regi
Falk, Hanna (A) – slutar i landslaget, åker ev långlopp
Thorn, Viktor (A) – slutar