12 november 2008, av Oskar

På startlistan i Bruks

Här är listan på anmälda svenskar till lördagens respektive söndagens tävling i Bruksvallarna. Namn markerade med fetstil tror jag är de som kommer lägga sig överst bland svenskorna. Listan är lång…

Lördag Damer 21-

Carolin Andersson, Gellivare Skidallians IK
Lina Andersson, Piteå Elit
Sofia Bleckur, IFK Moras Skidklubb
Emilia Eliasson, Gellivare Skidallians IK
Emma Eriksson, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Emilia Forsman, Skidklubben Bore
Maria Gräfnings, Östersunds Skidlöpareklubb
Anna Haag, IFK Moras Skidklubb
Sandra Haglund, Åsarna Idrottsklubb
Sanna Hallberg, Åsarna Idrottsklubb
Jenny Hansson, Vålådalen Sportklubb
Ida Ingemarsdotter, Åsarna Idrottsklubb
Charlotte Kalla, IFK Tärendö
Lina Korsgren, Falun Borlänge Skidklubb
Emelie Larsson, Skidklubben Bore
Sara Lindborg, Östersunds Skidlöpareklubb
Nina Lintzén, Årsunda Idrottsförening
Annika Löfström, Falun Borlänge Skidklubb
Cecilia Nilsson, Gellivare Skidallians IK
Anna Nordgren, Orsa Skidklubb
Britta Norgren, Sollefteå Skidklubb
Susanne Nyström, Piteå Elit
Anna Olsson, Åsarna Idrottsklubb
Ida Olsson, Åsarna Idrottsklubb
Magdalena Pajala, Piteå Elit
Ulrika Persson, Sunne Skidlöparförening
Maria Rydqvist, Östersunds Skidlöpareklubb
Hanna Seppas, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Anna Simberg, Skidklubben Bore
Karolina Skoog, Piteå Elit
Anna-Karin Strömstedt, Vansbro AIK Skidklubb
Eva Svensson, IFK Moras Skidklubb
Therese Svensson, Järpens Skidklubb
Mathilda Thomasdotter-Myhr, Funäsdalens Idrottsförening
Helena Wiklund, Ramsjö Sportklubb

Lördag Herrar 21-

Albin Ackerot, Östersunds Skidlöpareklubb
Jerry Ahrlin, Vålådalen Sportklubb
Erik Andersson, Malungs Idrottsförening
Rickard Andersson, Idrottsklubben Hakarpspojkarna
Rikard Andreasson, IFK Moras Skidklubb
Andreas Argårds, IFK Moras Skidklubb
Gustaf Berglund, Åsarna Idrottsklubb
Oscar Bergström, IFK Moras Skidklubb
Rasmus Blom, Högsäters Gymnastikförening
Emil Brindbergs, Vansbro AIK Skidklubb
Robin Bryntesson, Sollefteå Skidklubb
Henrik Bysell, Orsa Skidklubb
Fredrik Byström, Sollefteå Skidklubb
Joakim Engström, IFK Moras Skidklubb
Magnus Engström, Stockviks Skidförening
Jens Eriksson, Dala-Floda Idrottsförening
Robin Eriksson, IFK Hedemora Skidklubb
Robert Eskelund, Jäderfors Sportklubb
David Flinkfeldt, Piteå Elit
Mathias Fredriksson, Axa Sports Club
Thobias Fredriksson, Axa Sports Club
David Frisk, IFK Moras Skidklubb
Kalle Gräfnings, Falun Borlänge Skidklubb
Björn Gund, Åsarna Idrottsklubb
Gustav Hall, IFK Moras Skidklubb
Gunnar Hammarberg, Östersunds Skidlöpareklubb
Markus Hansson, Åsarna Idrottsklubb
David Hedlund, Piteå Elit
Marcus Hellner, Gellivare Skidallians IK
Johan Herrman, Skidklubben Ringen
Anders Högberg, IFK Umeå
Adam Johansson, IFK Moras Skidklubb
Martin Johansson, IFK Moras Skidklubb
Patrik Johansson, IFK Skövde Skidklubb
Jimmie Johnsson, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Anders Jonsson, Stockviks Skidförening
Joakim Jonsson, Skellefteå Skidklubb
Pär Jonsson, Dala-Järna Idrottsklubb
Anton Järnberg, Hudiksvalls Idrottsförening
Emil Jönsson, Årsunda Idrottsförening
Markus Jönsson, Ulricehamns Idrottsförening
Peter Jönsson, Ramsele Idrottsklubb
Fredrik Karlsson, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Henrik Karlsson, Idre Sportklubb
Niklas Karlsson, IFK Moras Skidklubb
Patrik Karlsson, Falun Borlänge Skidklubb
Martin Larsson, Arvika Idrottssällskap
Mats Larsson, Åsarna Idrottsklubb
Mikael Larsson, I 19 Idrottsförening
Peter Larsson, Hudiksvalls Idrottsförening
Tor Larsson, Skellefteå Skidklubb
Markus Leijon, IFK Moras Skidklubb
Patrik Lind, Torshälla-Nyby Idrottssällskap
Hampus Lindblom, Åsarna Idrottsklubb
Edvin Lindmark, Sundbybergs Idrottsklubb
Fredrik Lindström, Lycksele Idrottsförening
Lars Ljung, Hudiksvalls Idrottsförening
Oskar Lund, IF Hallby Skid o Orienteringsklubb
Andreas Lundblad, Orienteringsklubben Nackhe
Emil Lundström, Östersunds Skidlöpareklubb
Håkan Löfström, Falun Borlänge Skidklubb
Jesper Modin, Piteå Elit
Paul Murray, Falun Borlänge Skidklubb
Magnus Myhr, Åsarna Idrottsklubb
Lars Nelson, Funäsdalens Idrottsförening
Klas Nilsson, Skellefteå Skidklubb
Mikael Norberg, Piteå Elit
Samuel Norlén, Dala-Järna Idrottsklubb
Robin Norum, IFK Umeå
Daniel Näslund, Funäsdalens Idrottsförening
Mikael Ojala, Östersunds Skidlöpareklubb
Johan Olsson, Åsarna Idrottsklubb
Pontus Olsson, Bodens Skidklubb
Markus Ottosson, Skellefteå Skidklubb
Anders Palmér, Ulricehamns Idrottsförening
Fredrik Persson, Kilsmo Idrottsklubb
Teodor Peterson, Åsarna Idrottsklubb
Daniel Rickardsson, Hudiksvalls Idrottsförening
Anton Sjöholm, Östersunds Skidlöpareklubb
Olle Sjöström, Orsa Skidklubb
Daniel Sonntag, Bodens Skidklubb
Leon Spiller, Falun Borlänge Skidklubb
Stefan Sunnerberg, Skidklubben Ringen
Lars Suther, IFK Moras Skidklubb
Anders Svanebo, Stockviks Skidförening
Oskar Svärd, Vålådalen Sportklubb
Anders Södergren, Östersunds Skidlöpareklubb
Anton Södergren, Skellefteå Skidklubb
Tiio Söderhielm, Östersunds Skidlöpareklubb
Jonatan Thoresson, Östersunds Skidlöpareklubb
Rikard Tynell, Falun Borlänge Skidklubb
Fredrik Uusitalo, Sollefteå Skidklubb
Johan Westerlund, Piteå Elit
Fredrik Östberg, Falun Borlänge Skidklubb

Söndag Damer 21-

Carolin Andersson, Gellivare Skidallians IK
Lina Andersson, Piteå Elit
Sofia Bleckur, IFK Moras Skidklubb
Emilia Eliasson, Gellivare Skidallians IK
Emma Eriksson, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Emilia Forsman, Skidklubben Bore
Maria Gräfnings, Östersunds Skidlöpareklubb
Anna Haag, IFK Moras Skidklubb
Sandra Haglund, Åsarna Idrottsklubb
Sanna Hallberg, Åsarna Idrottsklubb
Jenny Hansson, Vålådalen Sportklubb
Ida Ingemarsdotter, Åsarna Idrottsklubb
Charlotte Kalla, IFK Tärendö
Lina Korsgren, Falun Borlänge Skidklubb
Emelie Larsson, Skidklubben Bore
Sara Lindborg, Östersunds Skidlöpareklubb
Annika Löfström, Falun Borlänge Skidklubb
Cecilia Nilsson, Gellivare Skidallians IK
Anna Nordgren, Orsa Skidklubb
Britta Norgren, Sollefteå Skidklubb
Susanne Nyström, Piteå Elit
Ida Olsson, Åsarna Idrottsklubb
Magdalena Pajala, Piteå Elit
Ulrika Persson, Sunne Skidlöparförening
Maria Rydqvist, Östersunds Skidlöpareklubb
Stina Sellin, Husums IF Skidklubb
Hanna Seppas, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Anna Simberg, Skidklubben Bore
Karolina Skoog, Piteå Elit
Anna-Karin Strömstedt, Vansbro AIK Skidklubb
Eva Svensson, IFK Moras Skidklubb
Therese Svensson, Järpens Skidklubb
Mathilda Thomasdotter-Myhr, Funäsdalens Idrottsförening
Helena Wiklund, Ramsjö Sportklubb

Söndag Herrar 21-

Jerry Ahrlin, Vålådalen Sportklubb
Erik Andersson, Malungs Idrottsförening
Rikard Andreasson, IFK Moras Skidklubb
Andreas Argårds, IFK Moras Skidklubb
Peter Arnesson, IF Hallby Skid o Orienteringsklubb
Gustaf Berglund, Åsarna Idrottsklubb
Daniel Bergsten, Hudiksvalls Idrottsförening
Oscar Bergström, IFK Moras Skidklubb
Rasmus Blom, Högsäters Gymnastikförening
Emil Brindbergs, Vansbro AIK Skidklubb
Robin Bryntesson, Sollefteå Skidklubb
Henrik Bysell, Orsa Skidklubb
Fredrik Byström, Sollefteå Skidklubb
Daniel Dyrander, Bergens Idrottsförening
Joakim Engström, IFK Moras Skidklubb
Magnus Engström, Stockviks Skidförening
Jens Eriksson, Dala-Floda Idrottsförening
Robin Eriksson, IFK Hedemora Skidklubb
Robert Eskelund, Jäderfors Sportklubb
David Flinkfeldt, Piteå Elit
Mathias Fredriksson, Axa Sports Club
Thobias Fredriksson, Axa Sports Club
David Frisk, IFK Moras Skidklubb
Johnny Gode, Stöde Idrottsförening
Johan Anders Granath, IF Hallby Skid o Orienteringsklubb
Kalle Gräfnings, Falun Borlänge Skidklubb
Björn Gund, Åsarna Idrottsklubb
Gustav Hall, IFK Moras Skidklubb
Gunnar Hammarberg, Östersunds Skidlöpareklubb
Markus Hansson, Åsarna Idrottsklubb
David Hedlund, Piteå Elit
Marcus Hellner, Gellivare Skidallians IK
Johan Herrman, Skidklubben Ringen
Anders Högberg, IFK Umeå
Adam Johansson, IFK Moras Skidklubb
Martin Johansson, IFK Moras Skidklubb
Patrik Johansson, IFK Skövde Skidklubb
Jimmie Johnsson, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Anders Jonsson, Stockviks Skidförening
Joakim Jonsson, Skellefteå Skidklubb
Pär Jonsson, Dala-Järna Idrottsklubb
Anton Järnberg, Hudiksvalls Idrottsförening
Markus Jönsson, Ulricehamns Idrottsförening
Peter Jönsson, Ramsele Idrottsklubb
Fredrik Karlsson, Eksjö Skid o Orienteringsklubb
Niklas Karlsson, IFK Moras Skidklubb
Patrik Karlsson, Falun Borlänge Skidklubb
Martin Larsson, Arvika Idrottssällskap
Mikael Larsson, I 19 Idrottsförening
Peter Larsson, Hudiksvalls Idrottsförening
Tor Larsson, Skellefteå Skidklubb
Markus Leijon, IFK Moras Skidklubb
Patrik Lind, Torshälla-Nyby Idrottssällskap
Hampus Lindblom, Åsarna Idrottsklubb
Edvin Lindmark, Sundbybergs Idrottsklubb
Fredrik Lindström, Lycksele Idrottsförening
Lars Ljung, Hudiksvalls Idrottsförening
Oskar Lund, IF Hallby Skid o Orienteringsklubb
Andreas Lundblad, Orienteringsklubben Nackhe
Emil Lundström, Östersunds Skidlöpareklubb
Håkan Löfström, Falun Borlänge Skidklubb
Mathias Magnusson, Idrottsklubben Hakarpspojkarna
Jesper Modin, Piteå Elit
Paul Murray, Falun Borlänge Skidklubb
Magnus Myhr, Åsarna Idrottsklubb
Lars Nelson, Funäsdalens Idrottsförening
Klas Nilsson, Skellefteå Skidklubb
Mikael Norberg, Piteå Elit
Samuel Norlén, Dala-Järna Idrottsklubb
Robin Norum, IFK Umeå
Daniel Näslund, Funäsdalens Idrottsförening
Mikael Ojala, Östersunds Skidlöpareklubb
Johan Olsson, Åsarna Idrottsklubb
Pontus Olsson, Bodens Skidklubb
Markus Ottosson, Skellefteå Skidklubb
Anders Palmér, Ulricehamns Idrottsförening
Fredrik Persson, Kilsmo Idrottsklubb
Teodor Peterson, Åsarna Idrottsklubb
Daniel Rickardsson, Hudiksvalls Idrottsförening
Anton Sjöholm, Östersunds Skidlöpareklubb
Olle Sjöström, Orsa Skidklubb
Daniel Sonntag, Bodens Skidklubb
Leon Spiller, Falun Borlänge Skidklubb
Stefan Sunnerberg, Skidklubben Ringen
Lars Suther, IFK Moras Skidklubb
Anders Svanebo, Stockviks Skidförening
Andreas Svanebo, Stockviks Skidförening
Oskar Svärd, Vålådalen Sportklubb
Anders Södergren, Östersunds Skidlöpareklubb
Anton Södergren, Skellefteå Skidklubb
Tiio Söderhielm, Östersunds Skidlöpareklubb
Jonatan Thoresson, Östersunds Skidlöpareklubb
Rikard Tynell, Falun Borlänge Skidklubb
Fredrik Uusitalo, Sollefteå Skidklubb
Johan Westerlund, Piteå Elit
Fredrik Östberg, Falun Borlänge Skidklubb

Skriv en kommentar!

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

* Please Add the Values