VM:s sista dag i bilder
Sista dagen hann jag inte fota så mycket eftersom jag skulle med tåget innan loppet var avgjort. Fast å andra sidan var väl loppet rätt så avgjort i förväg.
Glassig nationsoutfit!
Helt OK tryck utmed banan. Synd att dom åkte i lustempo bara. Men det är väl det man får leva med i masstarter.
Utför går det dock undan oavsett vilken tävlingsform det är.
När en japan leder femmilen förstår man hur fort det går…
Rickardsson..
Önske-plakat
Hellner går uppför
En liten orkester stod och dundrade utmed spåret.
Folk överallt!
Sista bilden från VM. En ganska talande sådan.
Du har den nya headern i bilden med Hellner skejtandes uppför backen!
Trodde aldrig att herr Burman skulle föreslå en bild från en masstart i 5-mil som headerbild. :)
Toriv: Har du iof en poäng i men han ser så ståtlig ut där. Vi kan väl låtsas att bilden kommer ifrån Hellnerbacken i sprintfinalen!
Joel: ok då. Annars föreslår jag en inzoomning på det tightsittande bakpartiet på bild ett – snyggt!
Plumpt att vara så nedlåtande mot japaner. Jag och Tobbe H kommer bojkotta skidpepp om det fortsätter så här!
Tack för Kollenrapporteringen! Nu ägnar vi oss åt SKIDSKYTTE-VM några dagar…
Inte för att haussen är tillnärmelsevis lika stor på hemmaplan, men ändå.
Joel, lyckas du klämma in den Hellner-bilden i headern så får du gärna visa mig hur. Jag menar alltså proportionerna.
Oskar: haha kan se problematiken i det. Vilken upplösning har du på headern? Den kanske går att beskära på ett snyggt sätt.
http://www.abcnyheter.no/node/127543
Men, når kommer den svenske søknaden?
http://www.vgtv.no/#id=37952
:—–)))